Upozornění: toto nebude zprávička o Javě. :-)
Jestli jste paranoidní v oblasti security (a přestože si myslím, že jsem v této oblasti dostatečně paranoidní, tak neustále zjišťuji, že to je stále málo) :))), tak si možná pořídíte Turris Omnia, což je wifi router od CZ.NIC a ve výchozím nastavení je zapnuté vyžadování správné funkčnosti DNSSEC Což je super ... teda do té doby, kdy má někdo doménu na Forpsi :-( Takové domény poté nemusí fungovat (a já mám bohužel z historických důvodů všechny své domény u Forpsi) ... při řešení tohoto problému jsem narazil na tento post vysvětlující problémy s Forpsi a DNSSEC z roku 2014, který mi hodně pomohl. Každopádně můj workaround v současnosti je odstranění wildcard z domény a během příštího roku postupný přechod všech domén z Forpsi jinam.
Jinak pokud někomu v posledním roce (kdy jsem kompletně přešel na HTTPS) tento web vytrvale na některých sítích kde je více paranoidní security nefungoval, tak tohle je ten důvod. :-)
Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek času na dotazy ohledně probíraných témat.
Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.
Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů. Též oceňuji, že jsme se kromě probírané látky dozvěděli i spoustu dalších zajímavých věcí a trendů z IT. A důležitá byla také přátelská atmosféra školení.