Nějakou dobu mi unikala informace, že původní "docker-compose" příkaz je postupně nahrazován novým "docker compose" příkazem (možná kvůli tomu, že v Linuxu out-of-the-box není nainstalovaný). Každopádně se jedná o kompletní rewrite původního "docker-compose" příkazu, který byl napsán v Pythonu a nový "docker compose" je napsán v Golang. Jedná se o merge docker-compose v2 a v3 bez Docker Swarm (mimochodem v docker-compose.yml souborech se nově s tímto příkazem neuvádí "version") a je tam několik nových užitečných příkazů jako "docker compose ls" a "docker compose ps", profily a další.
Jo a trochu nelogicky se to jmenuje "docker compose v2" (ta v2 nemá nic společného s verzí v docker-compose.yml) ¯\_(ツ)_/¯
Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek času na dotazy ohledně probíraných témat.
Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.
Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů. Též oceňuji, že jsme se kromě probírané látky dozvěděli i spoustu dalších zajímavých věcí a trendů z IT. A důležitá byla také přátelská atmosféra školení.