Vytvořil jsem JSF + PrimeFaces + Spring 4 video tutorial. Je zdarma na webu (videa jsou na YouTube, na webu javavids jsou vždy relevantní části kódu a výsledné aplikace v jednotlivých krocích:
http://www.javavids.com/tutorial/jsf-primefaces-spring-website-monitoring.html
Mimo výše zmíněných technologií v tomto tutoriálu používám Maven a Jetty (webový kontejner jako je Tomcat).
Výsledný projekt je zde: https://github.com/jirkapinkas/sitemonitoring-tutorial
V tomto tutoriálu tvořím aplikaci pro monitorování webových stránek. Prakticky se jedná o zjednodušenou podobu mé produkční aplikace, která je ke stažení zde: http://sitemonitoring.sourceforge.net/ a její zdrojové kódy jsou zde: https://github.com/jirkapinkas/sitemonitoring-production (s Free BSD licencí).
Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek času na dotazy ohledně probíraných témat.
Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.
Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů. Též oceňuji, že jsme se kromě probírané látky dozvěděli i spoustu dalších zajímavých věcí a trendů z IT. A důležitá byla také přátelská atmosféra školení.