Do důchodu daleko, ale je dobré vědět co nás bude čekat a mít v dokumentech pořádek. Existuje online důchodová kalkulačka ČSSZ, ve které se dá zjistit orientační výše důchodu a tam jsem také zjistil, že univerzita mé studium do systému ČSSZ nenahlásila a tak mi tam chybělo. To není problém (teda pokud v době kdy půjdu do důchodu ta univerzita bude stále existovat). Každopádně jsem si zašel na studijní, požádal jsem o potvrzení o studiu, pak jsem s tím zašel na ČSSZ, kde jsem jim ho dal a po cca. měsíci se mi v online důchodové kalkulačce ty informace zobrazily a zvýšil se mi očekávaný důchod o 3 000,- Kč.
Zdroje:
Proč to sem píšu? Protože to třeba někomu pomůže, každopádně v mém okolí to řada lidí neznala a neměli to v pořádku. A navíc je dobré vědět kolik bude mít člověk důchod, protože zjistí, že fakt není dobrý nápad se na to spoléhat a je zapotřebí se na důchod zajistit i jinými způsoby.
Drobnosti:
Dotazy / poděkování / pozvání na pivo za dobrý tip :-D směřujte na můj twitter: https://twitter.com/jirkapinkas Snad jsem někomu pomohl.
Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek času na dotazy ohledně probíraných témat.
Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.
Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů. Též oceňuji, že jsme se kromě probírané látky dozvěděli i spoustu dalších zajímavých věcí a trendů z IT. A důležitá byla také přátelská atmosféra školení.