Poté co jsem začal používat Redis, narazil jsem na jeden podstatný problém. Jak moji databázi zdokumentovat? U relačních databází je to jednoduché - ER diagram + dokumentace u sloupců v tabulkách. Jenže Redis má jenom jednu tabulku, ve které jsou pouze dva sloupce a v této jedné tabulce to, co by v relačním světě bylo ve více tabulkách.
Byl jsem nemile překvapen, když jsem zjistil, že pro dokumentaci Redis databáze nic neexistuje. A přitom to je tak důležité, už po pár dnech jsem zapomněl proč jsem klíče pojmenoval tak, jak jsem je pojmenoval. A psát dokumentaci na papír nebo do Wordu se mi nechtělo :-)
Tak jsem naprogramoval vcelku jednoduchou aplikaci, kterou jsem nazval redisdoc (Redis Documentation Console). Pracuje se s ní obdobným způsobem jako s Redis konzolí, ale obsahuje příkazy na dokumentaci Redis databáze. A to nejlepší: Dokumentace se ukládá přímo do Redis databáze naprosto standardním čitelným způsobem, takže pro člověka, který zná Redis i jenom malinko, to není nic nového.
Redisdoc je volně k dispozici na Github: https://github.com/jirkapinkas/redisdoc
Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek
Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.
Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.