Je tomu již rok, co vznikla moje veřejná RSS čtečka: http://www.topjavablogs.com
Impuls pro vytvoření tohoto webu byl dvojí:
První verze webu byla velice jednoduchá, pro návštěvníka to prakticky byla jedna stránka, kde se zobrazovaly zprávy z cca. 30 blogů (tento počet jsem během roku navýšil na více než 130 blogů). Z viditelných změn postupně přibylo:
Z toho co moc vidět není je kupa optimalizace, aby při vzrůstající návštěvnosti, počtu záznamů v databázi a nových funkčnostech byl web minimálně stejně rychlý jako na začátku.
Mimochodem, počet návštěvníků se oproti skromným začátkům, kdy tento web navštívilo 600 návštěvníků za měsíc, zvýšil na 2400 za měsíc (4x nárůst). Další zajímavá statistika je, že se 60% lidí vrací zpět. A 25% návštěv je z ČR (polovinu z toho počtu tvořím já ... přece jenom je ten web zejména pro mě samotného), 10% USA a pouhých 10% tvoří Indie.
Mimochodem: Vzhledem k tomu, že také hodně pracuji s databázemi, tak jsem vytvořil web http://www.topsqlblogs.com kde sbírám zprávy ze světa MySQL, PostgreSQL a Oracle.
Co bude za rok? Těžko říct, protože mám spoustu nápadů a málo času. :-) Pokud Vás nějaké užitečné vylepšení napadne, tak to napište buď do diskuze, nebo mi pošlete mail, tweet, nebo něco takového :-) Mimochodem: Od účastníků školení už pár nápadů vzešlo, například přidání obrázku k blogu.
Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek
Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.
Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.